Jakie są zalety łódek aluminiowych?

Materiał wykonania łodzi ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia jej bezpieczeństwa i wytrzymałości. Powinna być ona odporna na trudne warunki wodne i cechować się długą żywotnością. Zdaniem wielu osób idealnie sprawdzi się w takich przypadkach łódka aluminiowa. Jej dodatkową zaletą jest stosunkowo niska cena, szczególnie względem innych materiałów. To ponadto łódź uniwersalna, która przyda się zarówno turystom, jak i doświadczonym rybakom. Jakie są inne zalety łodzi aluminiowych?

Najważniejsze zalety materiału

Największą zaletą aluminium nie jest jej cena, która nie powinna być priorytetem przy zakupie. Z punktu widzenia praktyczności dużym plusem materiału jest jego lekkość. Zwłaszcza w porównaniu z innymi metalami albo włóknem szklanym, który bywa nawet o 40% cięższe. Łódka aluminiowa jest w stanie wykorzystać na tym samym odcinku znacznie mniej paliwa.

Materiał jest przy okazji odporny na korozję, gdzie ochroną przy kontakcie z wodą jest tlenek glinu. Szansę na uniknięcie korozji zwiększa dodatkowo konserwowanie łodzi. Należy też zwrócić uwagę na żywotność aluminium, gdzie łódź może być w pełni sprawna nawet przez 50 lat.

W jakim wariancie kupić łódkę aluminiową?

Łódka aluminiowa może znacznie różnić się swoimi gabarytami, które należy dobrać do swoich potrzeb. Pojedynczy wędkarze powinni zainwestować w jednoosobowy model, gdzie przyda się miejsce na ekwipunek i zdobycze. W przypadku rodzin z dziećmi łódka aluminiowa może mieścić nawet 8 osób. Jej zakup może okazać się dla wszystkich wspaniałą przygodą, gdzie można udać się w rejs. Łódka powinna posiadać również miejsce na bagaże, w którym wykorzystuje się specjalne bakisty.