Czy warto zdecydować się na reklamę na Instagramie?

Zmiana Facebooka na Instagrama

Reklamy na Facebooku dla wszystkich firm stały się czymś normalnym. W zasadzie były standardem wybieranym przy prowadzeniu marketingowych kampanii. Instagram z kolei nie wydaje się taką kuszącą platformą reklamową. Czy jednak jest to przekonanie w pełni słuszne? Nie do końca. Bowiem prowadzenie Facebook Wrocław okazać się może strzałem w dziesiątkę.

Po pierwsze, bardzo wiele użytkowników Facebooka się chętnie przenosi właśnie na Instagramie. Coraz mniej jest tam osób gniewnych, młodych, a do tego coraz więcej osób z przeróżnych grup wiekowych. Bez względu na sam rodzaj prowadzonego biznesu szukać można tam swojej docelowej grupy i trafiać do niej. Z racji znacznie mniejszej konkurencji na Instagramie szanse na samą skuteczność reklamy rosną dodatkowo.

Konto firmowe

Bardzo ważne jest to, że na Instagramie zakładać można kona firmowe, które w zasadzie mają identyczne możliwości, jak użytkownicy prywatni, a zyskują wiele innych profitów dodatkowych. Z kontem właśnie na Instagramie połączyć można konto facebookowe fimowe oraz w ustawieniach konto na Instagramie przekształcić w biznesowy profil.

W opisie profilu mamy możliwość dodania kontaktowego przycisku. Do tego mamy także wgląd w statystyki. Możemy zbierać dane użytkowników, takie jak lokalizacja, płeć oraz wiek. Poza tym firmowe konto ma takie same uprawnienia jak użytkownik oraz dodawać może relacje oraz posty, odpowiadać na nie czy też przekazywać dalej. Bardzo ciekawą opcją jest również prowadzenie transmisji na żywo, które jest nam już znane z Facebooka.