Czarna kuchnia czy biała?

Wybór koloru do kuchni to nie lada zadanie. Jest to jedna z najważniejszych przestrzeni w Twoim domu, ponieważ to właśnie tam spędzasz tyle czasu przygotowując swoje jedzenie i zabawiając gości. Z tak wieloma opcjami do wyboru, jak zdecydować, który kolor jest najlepszy?

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj kuchni chcesz. Czy chcesz klasyczną białą kuchnię, która będzie ponadczasowa w swoim projekcie i pasuje do każdej przyszłej zmiany wystroju? Czy może szukasz czegoś bardziej nowoczesnego? Czy twoje gusta skłaniają się ku czerni lub bieli? Jesteś typem osoby, która lubi porządek i prostotę lub lubisz rzeczy trochę chaotyczne i dzikie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania mogą pomóc w kierowaniu decyzji we właściwym kierunku.

Biała kuchnia z białymi szafkami to klasyczny wygląd, ale nie jest tak wszechstronny, jak może się wydawać na początku. Jesteś ograniczony pod względem opcji kolorystycznych dla innych części pokoju, chyba że naprawdę chcesz wyjść z siebie, aby skoordynować wszystko. Czarna kuchnia zawsze będzie mieć możliwość dodania  kolorów tu lub tam, ale może również czuć się trochę przytłoczony. 

Trend czarnej kuchni zyskuje jednak na popularności w ostatnich latach, coraz więcej osób wybiera tę ciemną alternatywę nad nieskazitelną bielą. 

Znajdź więcej inspiracji na: https://budowaidom.pl/ 

Zdj. główne: Christian Mackie/unsplash.com