Transakcje kartą w sieci. To proste!

Karty płatnicze stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Wielu z nas nie wyobraża sobie już bez nich codziennych zakupów. Korzystamy z nich w sklepach oraz różnego rodzaju punktach usługowych. Umożliwiają nam również wyciągnięcie gotówki w bankomatach. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że karta to również doskonały sposób na dokonywanie płatności w sieci. Prosty i szybki, a zarazem niezwykle wygodny.

Jak płacić kartą Visa w sieci?

Posiadacze kart Visa mogą za ich pomocą dokonać płatności w sklepach robiąc zakupy internetowe. Nie chodzi jedynie o nabywanie fizycznych produktów. Za pośrednictwem Internetu można dziś przecież zarezerwować pobyt w hotelu czy wykupić zagraniczną wycieczkę, a płatność uregulować przy użyciu plastikowego pieniądza.

Procedura płatności jest niezwykle łatwa i komfortowa dla użytkowników. Obejmuje zaledwie kilka intuicyjnych czynności. Sklep, w którym dokonujemy zamówienia zaproponuje nam z pewnością „kartę Visa”, jako jedną z opcji płatności. Następnie system sam poprowadzi nas przez wszystkie etapy transakcji. Takie zamówienia wiążą się zazwyczaj z koniecznością podania danych posiadacza karty, jej numeru, daty ważności oraz specjalnego kodu CVV. Jest on umieszczony na rewersie karty i służy uwierzytelnieniu transakcji. To bardzo skuteczna forma zabezpieczania płatności kartą w sieci. Tych kilka informacji wystarczy, aby dokonać zakupu w sklepie online.

Wydawca kart Visa, z myślą o ich posiadaczach przygotował specjalne oferty u swoich partnerów. Zamieszczone są one na stronie http://www.visa.pl/oferty-visa/. Aby móc skorzystać z oferty, użytkownik powinien zarejestrować się na stronie. Proces rejestracji nie jest zbyt skomplikowany, a rejestracja dokonywana jest jednorazowo. W formularzy rejestracyjnym użytkownik podaje imię, nazwisko, adres e-mail oraz pierwszych 6 cyfr numeru karty Visa. Te 6 cyfr wystarczy, aby określić, czy karta została wydana w Polsce, a jednocześnie dane nie dostarczają innych, konkretnych informacji na temat karty. System daje użytkownikom gwarancje, że rachunek karty Visa nigdy nie zostanie obciążony bez ich zgody. Teraz wystarczy jedynie stworzyć własną nazwę użytkownika i wybrać hasło. Należy je zapamiętać, bo będzie później służyło do logowania się do serwisu.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa
Płatności dokonywane za pomocą karty mogą być całkowicie bezpieczne. Warto jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze pamiętajmy o bezpiecznym, czyli szyfrowanym połączeniu ze stroną logowania. Po drugie nigdy nie podajmy na stronie sklepu poufnych danych. Po trzecie zaś pod żadnym pozorem nie udostępniajmy naszej karty osobom trzecim.

Autor

Ambroży fusion

opis autora