Płatności kartą w systemie IVR – zalety

Systemy mobilnych płatności cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Operatorzy tacy, jak Dotpay, dostrzegają potencjał drzemiący w płatnościach mobilnych i dostarczają rozwiązania pozwalające na dokonywanie płatności zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych za pomocą smartfona. Klienci nie są już zmuszeni logować się na stronie bankowości elektronicznej swojego banku, nie muszą nawet mieć dostępu do Internetu. Takie uproszczenia oferuje płatność oparta na systemie IVR. 

Kolejny krok w stronę wygodnych i szybkich płatności
Kiedyś płacenie kartą kredytową na odległość, w dodatku bez dostępu do sieci wydawało się niemożliwe. Teraz jednak pośrednicy płatności, a wśród nich Dotpay, oferują płatności kartą w systemie IVR. To zupełnie nowe możliwości dla sprzedających i dla kupujących. Mimo, że zakupy w sieci stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, tradycyjne modele sprzedaży oparte na kontakcie bezpośrednim nie zostały do końca wyparte z rynku. Są jednak modyfikowane, aby nadążały za zmieniającymi się realiami i postępem technologicznym. Sprzedaż telefoniczna czy wysyłkowa, dzięki IVR przyjmuje nieco inne oblicze. Możemy szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić kartą za pomocą telefonu bez konieczności podłączania urządzenia do sieci Wi-Fi. 

Jak to działa?
Transakcja w systemie IVR jest bardzo prosta. Klienci łączą się telefonicznie z pracownikami sprzedaży. Sprzedawca ma dostęp do panelu obsługującego płatności kartą. Po wpisaniu do niego danych klienta oraz danych transakcji przez pracowników sprzedaży następuje przekierowanie klientów do centrali automatycznej. Odtąd transakcja prowadzona jest przez nagranego lektora, który udziela klientom wszelkich niezbędnych wskazówek, aby dokończyć płatność. Po podaniu danych karty, transakcja zostaje zatwierdzona, a klient i sprzedawca otrzymują natychmiastowe powiadomienie. 

Zalety płatności kartą w modelu IVR
Największą zaletą tego rodzaju płatności jest brak konieczności dostępu do Internetu. Dzięki temu, że transakcja nie jest przeprowadzana w sieci, ryzyko przechwycenia danych przez osoby niepowołane jest niewielkie. Co więcej, klienci nie podają danych pracownikowi sprzedaży, ale sami wprowadzają je w systemie, co jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa. Operator Dotpay daje dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa, wynikające z licznych certyfikatów i przestrzegania najbardziej surowych standardów. Ogromną zaletą transakcji kartą w systemie IVR jest ich szybkość. Cały proces przebiega bardzo sprawnie i błyskawicznie. Pieniądze księgowane są od razu na koncie sprzedawcy, dzięki czemu może on natychmiast rozpocząć realizację zamówienia. 

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora