Płatność kartą przez telefon z wykorzystaniem technologii IVR

Jeżeli wydaje Wam się, że do transakcji kartą za pomocą smartfona potrzebujecie dostępu do Internetu, jesteście w błędzie. Polski operator płatności, firma Dotpay zaproponowała swoim klientom możliwość płatności kartą w modelu IVR. Dzięki temu zakupy i transakcje mogą być jeszcze szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Dostęp do Internetu jest całkowicie zbędny, wystarczy jedynie telefon! 

Czym jest IVR?
IVR to specjalny model płatności, w którym klient łączy się telefonicznie ze sprzedawcą. Sprzedawca ma dostęp do panelu płatności, który pozwala na obsługę płatności kartą Dotpay. Po wpisaniu danych klienta oraz parametrów płatności zostaje wygenerowany specjalny link do płatności Dotpay. W tym momencie sprzedawca informuje klienta o przekierowaniu do automatycznej centrali, która od tej pory obsługuje płatności. Odtąd cały proces przebiega automatycznie. Klient ma do czynienia z nagranym lektorem, przekazującym instrukcję dotyczące płatności. Zgodnie ze wskazówkami, podaje dane swojej karty. Wówczas transakcja zostaje sfinalizowana, a odpowiedni komunikat trafia zarówno do klienta, jak i do sprzedawcy. Klient ma pewność, że płatność przebiegła poprawnie. 

Jakie są plusy płatności kartą w modelu IVR?
Do przeprowadzenia transakcji potrzebny jest jedynie telefon oraz karta płatnicza. Klient nie jest w żaden sposób ograniczony dostępnością Internetu. Tego rodzaju płatności są bardzo bezpieczne. Klient nie musi podawać danych karty sprzedawcy. Samodzielnie wprowadza je do systemu, a ryzyko przechwycenia poufnych informacji jest minimalne. Płatność jest przecież obsługiwana przez firmę Dotpay, która wyróżnia się na rynku wieloma certyfikatami bezpieczeństwa i przestrzega najbardziej surowych standardów dotyczących ochrony przesyłania danych. Kolejna zaleta płatności kartą w modelu IVR to szybkość transakcji. Sprzedawca może od razu rozpocząć realizację zamówienia, gdyż pieniądze są natychmiast księgowane na wirtualnym koncie sprzedawcy. 

Kiedy warto korzystać z płatności kartą w modelu IVR?
Ten rodzaj płatności sprawdza się doskonale w przypadku sprzedaży telefonicznej. Jest w zasadzie jej naturalnym uzupełnieniem. Oferując klientowi określoną usługę np. sprzedaż ubezpieczenia, sprzedawca może od razu otrzymać płatność. Nie da się ukryć, że taki sposób zapłaty przekłada się na liczbę zawartych transakcji. Badania wykazują, że klienci, którzy odkładają płatność w czasie częściej rezygnują z finalizacji transakcji. Wszyscy dobrze wiemy, że odkładanie różnych rzeczy na później nie prowadzi do niczego dobrego. 

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora