Kupuj w sieci! Płać w sieci!

Zakupy online otwierają przed konsumentami ogromne możliwości. Szybkość zakupów, ich wygoda, niskie ceny, szansa na porównanie ofert i wybranie najkorzystniejszej, informacje i opinie na temat produktów oraz sklepów podane niemal na tacy. Nic dziwnego, że coraz więcej osób wybiera tę formę zakupów. W dodatku w Internecie możemy skorzystać z globalnej oferty handlowej. Jeżeli towaru, którego poszukujemy nie ma w naszych e-sklepach albo nie zadowala nas jego cena, możemy wybrać jeden z zagranicznych sklepów internetowych.

Płatności za zakupy online
Zadziwiający jest fakt, że mimo szerokiej palety metod płatności bezgotówkowych aż 22 % klientów sklepów internetowych wciąż płaci za zakupy gotówką przy odbiorze towaru. Takich tradycjonalistów trudno jest przekonać do innych opcji. A przecież płatności online mogą być szybkie, wygodne i równie bezpieczne, jak płatności gotówkowe.

Duża część e-konsumentów wybiera szybkie płatności internetowe obsługiwane przez jednego ze sprawdzonych operatorów płatności np. PauY czy Przelewy24. System przekierowuje ich bezpośrednio na stronę bankowości elektronicznej własnego banku, gdzie czują się pewnie i bezpiecznie. Tam czeka na nich gotowy formularz przelewu, najczęściej już wypełniony i wymagający jedynie zatwierdzenia specjalnym kodem. A co z innymi sposobami płatności? Coraz bardziej popularne staje się płacenie za zakupy kartą płatniczą.

Wygodne płatności kartą w sieci
Cyfrowy portfel Masterpass to bardzo wygodny i szybki sposób na regulowanie należności za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem karty płatniczej. Cyfrowy portfel gromadzi dane dotyczące naszej karty lub wielu kart, którymi możemy realizować transakcje w sieci. Ogromną zaletą Masterpassa jest stuprocentowa gwarancja bezpieczeństwa. Dane karty zostają, bowiem zaszyfrowane „w chmurze”. Ani sprzedawca, ani żadna niepowołana osoba nie ma do nich dostępu. Ryzyko oszustw internetowych przy wykorzystaniu Masterpassa jest znikome.

Jak działa Masterpass? Procedura płatności jest tu niesłychanie prosta. Wchodzimy na stronę masterpass.pl lub na stronę swojego banku, który udostępnia tę opcję. W chwili obecnej cyfrowy portfel oferuje między innymi Raiffeisen, BGŻ BNP Paribas oraz BZ WBK. Na początku musimy aktywować swoje konto i przypisać do niego wybrane karty. Przy zakupach spośród opcji płatności wybieramy Masterpass, logujemy się i wskazujemy kartę, którą chcemy zapłacić. Nie ma konieczności wprowadzania żadnych dodatkowych danych czy kodów. Klienci cenią przede wszystkim dużą wygodę tego rozwiązania. Ogromnym plusem jest także możliwość zapisania w portfelu różnych kart. Nie musimy ograniczać się jedynie do Mastercard.

Autor

Ambroży fusion

opis autora