Czym jest Visa Checkout?

Marzy wam się robienie zakupów online bez uciążliwej konieczności podawania danych karty debetowej lub kredytowej? Możecie szykować się do zakupowego szaleństwa, ponieważ jest to już możliwe. Wystarczy, że zaczniecie korzystać z portfela elektronicznego, jakim m.in. jest Visa Checkout. Sprawdź tą niezwykle wygodną opcję, która ułatwi wam życie. Pora skorzystać z Visa Checkout!

Zapewne większość z nas za swoje zakupy w sieci woli zapłacić szybkim przelewem lub BLIK-iem. Dlaczego? Po pierwsze te opcje już znamy, a po drugie nie musimy wówczas mieć przy sobie karty płatniczej, debetowej lub kredytowej, której numer będziemy musieli podać w wyznaczonym polu w celu realizacji transakcji. Nikomu nie chce się biegać za każdym razem do torebki po to, aby wywalić z niej wszystko w poszukiwaniu kart. Ucieszy was zatem informacja o istnieniu nowoczesnych sposobów płatności, dzięki którym zapłacimy online swoją kartą bez podawania jej szczegółów. Jednym z nich jest Visa Checkout, bohaterka artykułu.

Jak działa Visa Checkout?
Visa Checkout to wygodna usługa, która znacznie ułatwia płatności kartą w Internecie. Na polskim rynku pojawiła się w 2017 roku, a jako pierwsi do oferty swoich metod płatności wprowadzili ją sieć sklepów RTV EURO AGD oraz serwis OLEOLE. Obecnie z tego systemu korzystają liczne e-sklepy oraz usługodawcy z rynku e-commerce. Co cieakwe, Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym wdrożono Visa Checkout. Samą usługę można opisać jako jedną z form elektronicznego portfela, pozwalającego na szybkie i wygodne płatności w sieci. To jednak nie wszystko, ponieważ najważniejsze jest to, że cały proces odbywa się bez konieczności podawania danych karty czy logowania do bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze będziemy mogli dokonywać płatności online zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, podając jedynie nasz login i hasło. Trzeba też podkreślić, że korzystanie z usługi Visa Checkout jest w 100% bezpieczne. Podczas każdej płatności wykorzystywany jest szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają przekazanie danych karty osobie postronnej. W tym celu dostawca płatności jak np. Dotpay stosuje szyfrowane połączenia oraz nie przekazuje danych karty sprzedawcy, u którego robimy zakupy online. Oznacza to, że wszelkie informacje na temat naszych danych osobowych oraz naszych kart są zabezpieczone w profilu Visa Checkout.

Kto może korzystać z usługi?
Płatności Visa Checkout przeznaczone są dla pełnoletnich użytkowników kart debetowych oraz kredytowych Visa, którzy za swoje zakupy chcą płacić w sieci. W celu dokonania płatności za pomocą tej usługi, należy założyć specjalne konto klienta. Usługa dostępna jest również dla właścicieli sklepów internetowych za pośrednictwem firm jak Dotpay. Warto pamiętać, że spore zainteresowanie tego rodzaju płatnościami może przełożyć się na wzrost liczby klientów, a co za tym idzie – wzrost sprzedaży towarów bądź usług.

Gdzie można płacić za pomocą usługi?
Za swoje towary i usługi zakupione online możemy zapłacić za pomocą Visa Checkout w każdym sklepie, portalu internetowym oraz serwisie, który oczywiście korzysta z tej formy zapłaty. W metodach wystarczy odszukać płatności ikony „Visa Checkout”.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora