Podstawowe informacje na temat Visa Checkout

Korzystanie z nowych sposobów płatność to szansa na szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze zakupy internetowe oraz stacjonarne. Jednak wykorzystując dane narzędzie płatnicze po raz pierwszy, klienci mają z reguły wiele obaw, pytań i wątpliwości. Nie inaczej jest z usługą Visa Checkout, którą oferuje jeden najpopularniejszych wydawców kart płatniczych. Przedstawiamy odpowiedzi na kilka z nich:

Czym jest Visa Checkout?
Visa Checkout to rodzaj portfela elektronicznego, czyli konta, na którym przechowywane są dane dotyczące użytkowników kart oraz samych kart. Podczas dokonywania płatności, nie musimy już wpisywać danych w formularzu płatności. Wystarczy, że skorzystamy z opcji Visa Checkout, zalogujemy się do systemu i zatwierdzimy transakcje. Jednego konta możemy używać na wszystkich urządzeniach, zarówno na komputerze, tablecie, jak i smar fonie. Konto powiążemy z kartami kredytowymi oraz debetowymi. Ich ilość jest nieograniczona. Podobnie, jak do portfela możemy włożyć dowolną liczbę kart, tak w usłudze Visa Checkout zarejestrujemy tyle kart, ile chcemy. 

Czy Visa Checkout udostępnia dane klientów sprzedawcom?
Możemy mieć pewność, że Visa Checkou nigdy nie udostępni naszych danych oraz danych karty żadnemu ze sprzedawców, jeżeli nie wyrazimy na to zgody. Visę obowiązuje Polityka Prywatności, z którą warto zapoznać się, zanim podejmiemy decyzję o korzystaniu z usługi.

Gdzie zrobimy zakupy korzystając z Visa Checkout
Oczywiście, ten sposób płatności możliwy jest tylko w tych sklepach, które obsługują usługę Visa Checkout. Ich lista w tym momencie jest dosyć długa i można zapoznać się z nią na stronie https://checkout.visa.com/shopping. Wraz z upływem czasu na liście będzie zapewne pojawiać się coraz więcej sklepów. Sprzedawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to dobry sposób na dotarcie i przekonanie do siebie większej liczby klientów.

Jak wybrać odpowiednie hasło dla konta Visa Checkout
Żeby zalogować się na konto w systemie i dokonać płatności będziemy potrzebowali hasła zabezpieczającego. Generujemy je w momencie tworzenia konta. Istnieje kilka zasad, do których należy się stosować wybierając hasło w usłudze Visa Checkout. Przede wszystkim hasło musi składać się z odpowiedniej liczby znaków. Wynosi ona od 6 do 32 znaków. W haśle mogą zostać użyte zarówno duże, jak i małe litery. Dozwolone są także następujące znaki specjalne: !, @, #, $, %, &, * i ?. Ważne, aby pamiętać, że hasło nie może zawierać fragmentu naszego adresu mailowego. Nie używajmy także spacji, ani ciągów trzech i więcej powtarzających się znaków.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora