Płatności odroczone - nowa forma zapłaty

Wraz z rozwojem technologii i wprowadzaniem nowych rozwiązań cyfrowych, coraz więcej osób w Polsce przekonuje się do korzystania z płatności online. Systemy te zostały wdrożone w wielu e-sklepach, ponieważ sprzedający chcieli umożliwić swoim klientom komfortowe i szybkie kanały zapłaty. Co prawda ich użytkowanie wiąże się dla nich z pewnymi prowizjami, jednak mimo to na rynku e-commerce nie ma już praktycznie sklepów internetowych, które nie wdrożyłyby jednego z systemów płatności online. Dodatkowo, cały czas pojawiają się nowe rozwiązania, jak na przykład jedna z ciekawszych nowości, czyli system płatności odroczonych. Wyjaśniamy na czym polega jego działanie.

Jeszcze całkiem niedawno nazwy takie, jak PayU, Transferuj i DotPay niewiele mówiły przeciętnemu użytkownikowi sieci. Dzisiaj świadomi e-konsumenci, regularnie opłacający rachunki i kupujący w Internecie kojarzą dobrze nazwy najpopularniejszych dostawców płatności online. Na rozpowszechnienie tych systemów płatności znacznie wpłynął serwis aukcyjny Allegro, który wprowadził system znany jako „płacę z Allegro”. Został on następnie przekształcony w wspomniane już PayU. Od tego czasu zapłata za wygrane aukcje stała się wygodna, szybka oraz dostępna całodobowo. Teraz przyszedł czas na kolejną nowość, jaką jest płatność odroczona.

Jak działa płatność odroczona?
Całą zasadę świetnie oddaje hasło przewodnie systemu Ferbuy mówiące: kup teraz, zapłać później. Klient korzystający z tej opcji ma na zapłatę czternaście dni, przy czym wydłużenie tego okresu nie wiąże się zupełnie z żadnymi dodatkowymi opłatami. Oznacza to, że można najpierw dostać produkt, a potem za niego zapłacić. Warto jednak pamiętać, że po przekroczeniu dwutygodniowego terminu klient może jeszcze skorzystać z płatności ratalnych, jednak zgodnie z umową wiąże się to już z poniesieniem określonych kosztów.

Czym jest Ferbuy?
Jest to system odroczonych płatności online, który działa w Polsce od niedawna, jednak już teraz z takiej formy zapłaty można skorzystać już w ponad 3 tysiącach sklepów. Tak imponujący wynik spowodowany jest wdrożeniem tego kanału do systemów Transferuj oraz Przelewy24, jako jedną z opcji płatności. Jak widać, możliwości zapłaty online cały czas się rozwijają. Głównym celem jest to, aby uczynić je jeszcze szybszymi i wygodniejszymi. Jest to bardzo korzystna sytuacjach zarówno dla klientów, jak i e-przedsiębiorców, chociaż ci drudzy muszą dokonać pewnych starań, aby wdrożyć jak najwięcej metod płatności. Mimo wszystko komfort rozliczeń jest z pewnością bardzo mocnym argumentem, który przemawia za stosowaniem tego typu rozwiązań we własnym e-biznesie.

Zalety płatności odroczonych
System płatności odroczonych jest sumą wielu dotychczasowych metod. Wprowadzono tu możliwość zapłaty po czasie i bezpiecznego przetestowania towaru, całkowicie eliminując wady, jakie charakteryzowały karty kredytowe. Korzyści odnoszą również e-przedsiębiorcy. Poprzez wprowadzenie płatności odroczonych, mogą pozyskać większą liczbę nowych klientów. Warto również dodać, że sama transakcja jest zupełnie bezpieczna, a pieniądze zawsze trafią na konto e-sprzedawcy. Cała procedura przebiega błyskawicznie, towar można dokładnie sprawdzić w domu, a zapłacić za czternaście dni.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora