Odroczone płatności w e-sklepach dla osób prywatnych

Ostatnio Firma Ferratum Group wprowadziła do swojej oferty nową usługę finansową, z której od teraz mogą korzystać polscy e-konsumenci. Chodzi o usługę FerBuy, będącej alternatywną metodą płatności w sklepach internetowych. Ten innowacyjny system pozwala użytkownikom na dokonanie zakupu online i zapłatę za otrzymany towar w późniejszym terminie. Od teraz można elastyczniej nabywać towary w sieci, na które nie moglibyśmy pozwolić sobie, gdybyśmy musieli zapłacić za nie z góry.

FerBuy to system płatności, który za swoje główne motto objął hasło „kup teraz, zapłać później”. W praktyce oznacza to, że użytkownik kupujący przy użyciu FerBuy najpierw otrzyma zakupiony produkt, a następnie dostanie fakturę, którą może spłacić w całości w ciągu dwóch tygodni bądź ewentualnie rozłożyć płatność na wygodne raty. Obecnie Polska jest trzecim, zaraz po Singapurze i Czechach, krajem, w którym Ferratum Group wprowadziło swoją ofertę. E-przedsiębiorcy chętnie wdrażają system, ponieważ można go łatwo zintegrować ze sklepem internetowym. Dodatkowo firma oferuje profesjonalne wsparcie techniczne i marketingowe, dostępne bezpłatnie dla e-przedsiębiorców.

Jak Ferbuy działa?
Sama procedura korzystania z usługi jest wyjątkowo prosta. Załóżmy, że klient postanowił zakupić dany towar o wartości do 1200 złotych. Warto tu dodać na marginesie, że każdy e-sklep sam ustala maksymalną kwotę, na jaką użytkownik może zaciągnąć krótki kredyt. Następnie przy wyborze płatności pojawi się FerBuy jako jeden ze sposobów płatności. Wybranie tej metody przekieruje klienta na witrynę FerBuy.pl, gdzie należy wypełnić pole podając swój PESEL. Potem system przechodzi do weryfikacji i potwierdzenia zgodności danych. Na podany przez użytkownika numer telefonu zostanie wysłany numer PIN, którym potwierdzi on swoje zamówienie. W rekordowo krótkim czasie, czyli w trakcie 30 sekund, klient otrzyma decyzję o udzieleniu kredytu. Ten jest przyznawany na podstawie scoringu, który został ustalony przez FerBuy. Jeśli decyzja będzie pozytywna to pozostaje tylko oczekiwać na zakupiony produkt. Warto zaznaczyć, że po otrzymaniu zakupów klient dostanie również fakturę na swój adres e-mail z dwutygodniowym terminem płatności. To jednak nie wszystko, bo klient może zrezygnować z zakupu, jeśli zamówiony produkt nie sprostał jego oczekiwaniom. Gwarantuje to standardowe prawo konsumenta w sieci. Wówczas nie będzie musiał opłacać faktury, wystarczy, że zwróci towar.

Plusy tej metody płatności
Ten nowy sposób płatności online to świetne narządzie pomagające uatrakcyjnić ofertę e-przedsiębiorstwa. W ten sposób można łatwo zwiększyć sprzedaż sklepu internetowego, pozyskać nowych klientów oraz poprawić efektywność biznesową. Przede wszystkim dlatego, że omawiane rozwiązanie upraszcza sprzedawcom całą administrację związaną z obsługą płatności czy wystawianiem faktur. Od teraz ryzyko finansowe transakcji jest w całości na głowie FerBuy. Dodatkowo, metoda ta zapewnia całkowicie bezpieczną opcję płatności bez konieczności przekazywania w sieci poufnych danych. Nic dziwnego, ze Ferratum Group wybrało Polskę do zaprezentowania swojej oferty. Nasz kraj jest w końcu jednym z najdynamiczniej rosnących rynków e-commerce w Europie.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora