Korzyści z kompleksowych rozwiązań płatniczych dla e-sklepów

Dzisiejsza rzeczywistość opiera się w dużej mierze na nowoczesnych rozwiązaniach, które łączą się z wirtualnym światem. To dyktuje konieczność nowych form sprzedaży, dostosowanych do wymagań współczesnego świata oraz potrzeb konsumentów. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi idea sklepów internetowych. Jednak to także wyzwanie dla sprzedawców i firm. E-sprzedawca nie może skupiać się jedynie na sprzedaży i zyskach, ale musi mieć na uwadze zarządzanie dostawcami, kontrolowanie zamówień i płatności czy ich przygotowywanie. Dochodzi do tego organizacja przestrzeni sklepu internetowego - wstawianie aktualności, kontrolowanie stanów czy wrzucanie promocji. To dużo pracy i aby trochę sobie pomóc można korzystać z nowoczesnych rozwiązań płatniczych.

Uproszczona księgowość
Prowadzenie księgowości nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, szczególnie przy dużej ilości zamówień i ciągłego przepływu pieniędzy. Sprawy ułatwi zintegrowany system obsługi płatności, który będzie wielofunkcyjny - zapewni różnorodność metod płatniczych, zadba o automatyczne kreowanie formularzy i rejestrowanie z możliwością śledzenia transakcji. W ten sposób szybko możemy mieć podgląd na wszystkie transakcje w centralnym pulpicie nawigacyjnym, co eliminuje konieczność długich poszukiwań określonych danych w rekordach. To idealne rozwiązanie dla sklepów, które osiągają dużą sprzedaż, bowiem niezależnie od tego czy klienci dokonają płatności w sklepach stacjonarnych z pomocą karty czy przez Internet - wszystkie wpływy będą rejestrowane automatycznie w jednej bazie. To z całą pewnością oszczędność czasu i pieniędzy, dzięki czemu możemy też lepiej reagować na potrzeby konsumentów. 

Zwiększone bezpieczeństwo
Dostawcy usług zintegrowanych płatności dbają o najwyższe standardy, by każda strona była maksymalnie zadowolona ze współpracy. Przy każdej płatności, także tych mobilnych i internetowych liczy się bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę na certyfikat PCI DSS - godny zaufania usługodawca będzie mógł się nim pochwalić. Czym jest PCI DSS? To certyfikat potwierdzający standard bezpieczeństwa na poziomie globalnym - ma zapewniać ochronę informacji o kartach kredytowych klientów. Posiadający ten certyfikat usługodawcy muszą spełnić wpierw restrykcyjne zasady i korzystać z zaawansowanych technologii zabezpieczeń w przypadku próby oszustw. W końcu nikt nie chce zostać okradziony, niezależnie czy chodzi o świat realny czy wirtualny (to zawsze nasze pieniądze, jak najbardziej realne). Klienci będą wybierali sklepy, w których bez ryzyka mogą dokonać zakupu i płatności. 

Łatwiejsze płatności wielowalutowe
Możliwości płatności jest wiele, a wszystkie mają zapewniać zadowolenie klientów oraz właściwy przepływ pieniędzy między stronami. Znaczenie ma nie tylko forma, ale także waluta - klienci chcą najczęściej płacić w walucie swojego kraju, ale wybierają też często przeliczenie na lokalny nominał (w zależności od miejsca). Jeżeli jesteśmy nastawieni na sprzedaż globalną, międzynarodową to warto zadbać o odpowiednie rozwiązania płatności transgranicznych i wielowalutowych. Dzięki temu, klienci będą mogli zapłacić w dowolnie wybranej walucie w sposób, jaki będzie dla nich wygodniejszy. 

Sklepy mają obecnie coraz więcej możliwości, które zapewnia sprzedaż internetowa. Jednak w rzeczywistości nie jest to łatwa ścieżka - e-sprzedaż. Trudniej będzie, gdy wszystko będziemy robić na własną rękę. Jednak w przypadku udogodnień dla firm, jak zintegrowany system płatności czy menadżer sprzedaży nasza firma może równie dobrze prosperować w sieci. 

Autor

Ambroży fusion

opis autora