Elektroniczna forma portfela

Ostatnio wiele słyszy się o wynalazku zwanym portfelem elektronicznym. Nie chodzi tu o żaden gadżet, tylko o innowacyjną formę konta internetowego, stworzoną z myślą o osobach prywatnych. Jest to miejsce do deponowania pieniędzy użytkownika, którymi może zarządzać z dowolnego urządzenia mobilnego. W ten sposób zakupy w sieci stają się jeszcze szybsze i wygodniejsze. Dzisiaj charakteryzujemy dwa rodzaje e-portfeli oferowane przez Dotpay – SkyCash i PayPal.

Portfel elektroniczny to rozwiązanie, które skutecznie łączy w swoim działaniu funkcjonalność i bezpieczeństwo. Aplikacje te są odpowiedzią na zmianę naszego tradycyjnego trybu życia, które obecnie w znaczniej mierze przenosi się do sieci. To właśnie tutaj płacimy za produkty i usługi. E-portfele ułatwiają nam codzienne życie, pozwalając na zaopatrywanie się we wszelkiego rodzaju produkty przy użyciu smartfonu.

Jak działa SkyCash?
To aplikacja mobilna, która pozwala na kupowanie biletów komunikacji miejskiej za pośrednictwem telefonu. To jednak nie wszystko, z aplikacją można nabywać bilety kolejowe, bilety do Multikina na terenie całej Polski o każdej porze dnia oraz opłacić parking bez konieczności szukania parkometru i drukowania bileciku. Wystarczy, że zainstalujesz aplikacje na swoim smartfonie. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Dodatkowo, jest ona całkowicie darmowa i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, że przelewy na konto użytkownika również są darmowe, a samo doładowanie trwa maksymalnie do dwóch dni roboczych. Takie zintegrowanie z telefonem codziennych płatności jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala na elastyczną i szybką reakcję w każdym miejscu Polski o dowolnej porze dnia czy nocy. 

Jak działa PayPal?
System ten również działa na zasadzie wirtualnego portfela, pozwalając użytkownikom na płatność przy użyciu karty płatniczej lub doładowanego przelewem konta PayPal. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ pozwala na zarejestrowanie wszystkich kart w jednym miejscu, z którego swobodnie można nimi zarządzać. Wystarczy, że założysz konto w systemie. Najczęściej prowadzenie konta jest darmowe, jednak opłaty mogą pojawić się w przypadku klienta biznesowego, co jest indywidualnie ustalane. Za pomocą jednego konta w PayPal użytkownicy dostają możliwość dokonywania zakupów w milionach sklepów na całym świecie. Aplikacja pozwala również na przelewanie i odbieranie środków z dowolnego miejsca i urządzenia. Rozwiązanie jest bezpieczne, ponieważ płacenie odbywa się za pomocą hasła do PayPal. Użytkownik nie podaje zatem żadnych poufnych danych, które są szyfrowane. Właściciele e-sklepów, w których użytkownik płaci, nie widzą jego numeru karty, tylko unikalny identyfikator, za pomocą którego PayPal pośredniczy w transakcjach.

Autor

Ambroży fusion

opis autora