Bogate możliwości nowoczesnych metod płatności

Obecnie robienie zakupów przez Internet jest już standardem. Coraz większa liczba użytkowników decyduje się również na codzienne korzystanie z usług płatności mobilnych lub zakłada konta na wirtualnych portmonetkach. Wraz z postępem jednak ich oczekiwania rosną w miarę użytkowania danego programu. Na tym tle wyróżniają się szczególnie polscy konsumenci. Otóż uważa się, że Polska jest jednym z najbardziej otwartych krajów, jeśli chodzi o testowanie nowych technologii.

Cóż, nie boimy się testować nowych rozwiązań i stawiamy coraz to śmielsze wymagania agencjom rozliczeniowym. Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych usług, jakie oferuje serwis Dotpay.pl. Dzięki nim nasze życie stanie się znacznie łatwiejsze.

Skracanie ścieżki płatności
Posiadanie konta w serwisie Dotpay daje każdemu możliwość większej dynamiki podczas realizacji transakcji internetowych. Co więcej, firma nieustannie optymalizuje i integruje kanały płatności ze stronami sklepów internetowych. Skracanie ścieżki płatności polega właśnie na eliminowaniu zbędnych formalności i oszczędzaniu czasu, który traciliśmy na wykonywaniu najbardziej zajmujących etapów, jak np. przepisywania każdorazowo wszystkich danych z karty płatniczej. Dotpay kieruje użytkownika bezpośrednio na strony płatności, a posiadając konto w witrynie formularze są automatycznie uzupełniane danymi. Tym sposobem najczęściej wystarczy jedno kliknięcie, aby sfinalizować transakcję. Warto podkreślić jeszcze, że serwis udostępnia opcję „one click payment” dla najbardziej niecierpliwych użytkowników. 

Płatności w obcych walutach
Przewalutowanie to zazwyczaj intensywnie dyskutowany temat na forach portali płatniczych. Ciężko znaleźć kompromis pomiędzy chęcią zarobienia banków oferujących najwyższe kursy, a nadzieją na jak najmniejsze prowizje użytkowników. Dotpay wspiera płatności w obcych walutach, nie tylko prywatnych użytkowników, ale również firm, które dołączyły do programów partnerskich firmy. Oznacza to, że można np. skorzystać z eDCC, czyli Dynamic Currency Conversion, opcji, która polega na płaceniu w walucie karty płatniczej. Tym sposobem nawet kupując usługi lub towary na zagranicznych portalach, widzimy ich cenę w polskich złotówkach, a więc nie dochodzi tutaj kwestia prowizji. Następną zaletą jest odbieranie i wykonywanie przelewów w walutach takich jak: euro, dolary amerykańskie i funty brytyjskie w skali 1 do 1, a zatem bez przewalutowania. Co więcej, Dotpay obsługuje również system SEPA - Single Euro Payments Area – czyli odbieranie przelewów w euro bez strat, w ramach umowy o europejskim jednolitym obszarze płatności. Jest to wyjątkowo wygodna i bezpieczna opcja dla osób, które chętnie korzystają z oferty zagranicznych sklepów lub dla przedsiębiorców, którzy chcą wejść na międzynarodowy rynek.

Płatności cykliczne
Z tej metody na pewno z chęcią skorzystają zapominalscy, ponieważ dzięki płatnościom cyklicznym nie przydarzy im się sytuacja, w której zostaną odcięci od Internetu, prądu bądź ulubionej strony z filmami. Posiadając konto Dotpay wszyscy użytkownicy mogą ustalić swój harmonogram, według którego system będzie pobierał wyznaczone kwoty i automatycznie przelewał na konto wybranych firm.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora